Rietumu vējš 4.0 m/s, 10 °C

Kopā strādāt

IZDEVĪGĀK

Kāpēc iesaistīties MPKS "Mežsaimnieks"?

Mēs esam Latvijā vecākais un lielākais pašiem meža īpašniekiem piederošais mežsaimniecības uzņēmums.  Mēs palīdzam mūsu biedriem apsaimniekot viņu meža īpašumus konsultējot, rakstot projektus un organizējot jebkurus mežsaimnieciskos darbus.  Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija mūs ir atzinusi par 2015. gadā visstraujāk augušo lauksaimniecības un mežsaimniecības kooperatīvo sabiedrību Latvijā.

Mūsu biedru skaits: 126


Biedriem piederošā mežu platība: ap 4400 hektāriem

Pārdotās koksnes apjoms 2015. gada 12 mēnešos: 19 726 kubikmetri
Pārdotās koksnes apjoms 2016. gada 12
mēnešos: 32 286 kubikmetri

Pārdotās koksnes vērtība 2015. gada 12
mēnešos: 867 tūkstoši eiro
Pārdotās koksnes vērtība 2016. gada 12 mēnešos: 1,283 miljoni eiro

Esam biedri: Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijā un Latvijas Meža īpašnieku biedrībā

Kopš 2015. gada 6. oktobra uzņemam par biedriem arī meža īpašniekus visā Latvijā. 

Biedriem sagatavojam projektu dokumentāciju un skices
Eiropas mežsaimniecības projektu finansējuma apgūšanai.  Finansējums ir pieejams lauksaimniecības zemju apmežošanai, jaunaudžu kopšanai, sugu maiņai pieaugušās baltalkšnu audzēs un virknei citu pasākumu.  Aicinām visus Latvijas meža īpašniekus piedalīties Eiropas finansējuma apguvē Jūsu īpašumos!

Kooperatīvā sabiedrība "Mežsaimnieks" ir pilnu meža apsaimniekošanas ciklu nodrošinošs uzņēmums, kas pieder pašiem meža īpašniekiem.  Mēs organizējam visu, kas mūsu biedriem (īpašniekiem) varētu būt mežā nepieciešams. Sākot no meža apsekošanas, taksācijas, augsnes gatavošanas, stādu iegādes, stādīšanas, stādu aizsardzības, stādījumu atēnošanas, mežaudzes sastāva kopšanas, krājas kopšanas, cirsmu skiču gatavošanas, izaudzēto koku ražas novākšanas, pievešanas un transporta, apaļkoksnes un zaru pārdošanas. 


Kopīgi pārdodot biedru izaudzēto koksni mēs pircējiem esam kļuvuši par regulāriem piegādātājiem un saņemam labākas cenas.  Saliekot kopā biedru vajadzības pēc mežsaimnieciskajiem darbiem mēs esam kļuvuši par regulāru darbu pasūtītāju vairākiem darbu veicējiem. Tas savukārt uzlabo mežsaimniecisko darbu izpildes kavalitāti un plānošanu.  Konsultācijas un padomus, ja nav nepieciešams izbraukums līdz mežam, mūsu biedri saņem bez maksas. Arī par to, ka palaidīsiet garām kādus svarīgus jaunumus, Jums vairs nebūs jāuztraucas.  Mēs par tiem informēsim caur Jūsu e-pastiem. Ne visi meža īpašnieki ir labi mežkopji, ne visi ir labi tirgotāji.  Mūsu misija ir palīdzēt meža īpašumu apsaimniekošanā tiem, kam šāda palīdzība ir nepieciešama.  

 

Dalība kooperatīvā nekādi neierobežo Jūsu rīcības brīvību.  Arī kā kooperatīva biedrs Jūs varat paši pieņemt jebkuru lēmumu savā mežā, paši organizēt jebkuru darbu, algot pakalpojumu sniedzējus, paši strādāt ar zāģiem, kopt, retināt, veikt kailcirtes, paši pārdot savu koksni kam vien vēlaties. Bet dalība kooperatīvā dod Jums alternatīvu iespēju visus darbus veikt arī caur arī jums piederošu meža apsaimniekošanas uzņēmumu - kooperatīvo sabiedrību. Un pirms lēmuma pieņemšanas Jums vienmēr būs kam pajautāt padomu - telefona zvana vai e-pasta attālumā.

Ja vēlaties uzzināt ko vairāk par meža īpašnieku kooperāciju vai gribat pievienoties mūsu pulkam, ieskatieties sadaļā "Gribu kļūt par biedru" vai sazinieties ar mums rakstot uz info@mezsaimnieks.lv. vai zvanot uz 29196396.