Dienvidu un dienvidrietumu vējš 6.6 m/s, 4 °C

Kopā strādāt

IZDEVĪGĀK

Kāpēc man pievienoties kooperatīvajai sabiedrībai "Mežsaimnieks"?

Ziemeļeiropā meža īpašnieku kooperācija jau daudzus gadu desmitus ir dominējošais privāto mežu apsaimniekošanas paņēmiens. Tādās valstīs kā Zviedrija un Norvēģija katrs trešais meža īpašnieks koksni pārdod un mežsaimnieciskos pakalpojumus iepērk caur kooperatīvajām sabiedrībām. Somijā šis skaitlis ir nedaudz mazāks. Arī Igaunijā šodien jau pāri par desmit tūkstošiem meža īpašnieku strādā caur meža īpašnieku kooperatīviem un apvienībām.

Latvijā kooperatīvos iesaistīto meža īpašnieku skaits vēl tikai tuvojas pirmajam tūkstotim. Taču tas ir strauji augošs. Jo pieprasījums pēc pašiem meža īpašniekiem piederošām meža apsaimniekošanas organizācijām, kas pret visiem īpašniekiem izturas vienādi un necenšas uz kāda nezināšanas nopelnīt, ir liels.

Mēs kooperatīvajā sabiedrība "Mežsaimnieks" par savu mērķi esam izvirzījuši ieviest šo Ziemeļvalstu modeli arī Latvijā. Šodien esam Latvijā vecākais un lielākais pašiem meža īpašniekiem piederošais mežsaimniecības uzņēmums. Palīdzam mūsu biedriem apsaimniekot viņu meža īpašumus konsultējot, rakstot projektus un organizējot jebkurus mežsaimnieciskos darbus.  Strādājam no birojiem Alsungā, Valmierā un Rēzeknē.

Šobrīd iesaistīto meža īpašnieku skaits: 366
Plānotais biedru skaits uz 2019. gada beigām: 500

Biedriem piederošā mežu platība šobrīd: ap 8500 hektāriem

Pārdotās apaļkoksnes apjoms:
2015. gadā: 19 726 kubikmetri
2016. gadā: 32 286 kubikmetri
2017. gadā: 62 491 kubikmetri
2018. gadā: 106 680 kubikmetri

Pārdotās apaļkoksnes vērtība:
2015. gadā: 867 tūkstoši eiro
2016. gadā: 1,283 miljoni eiro
2017. gadā: 2,683 miljoni eiro
2018. gadā: 6,196 miljoni eiro

Pārdoto ciršanas atlieku apjoms:
2015. gadā: 3375 berkubi
2016. gads: 8199 berkubi
2017. gadā: 18 895 berkubi
2018. gads: 27 420 berkubi

Pārdoto ciršanas atlieku vērtība:
2015. gadā: 8 tūkstoši eiro
2016. gadā: 41 tūkstotis eiro
2017. gadā 83 tūkstoši eiro
2018. gadā: 142 tūkstoši eiro

Esam biedri: Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijā,  Latvijas Meža īpašnieku biedrībā un Latvijas Kokmateriālu pārdevēju biedrībā.

Kopš 2015. gada 6. oktobra uzņemam par biedriem arī meža īpašniekus visā Latvijā. 

Biedriem sagatavojam projektu dokumentāciju un skices
 Eiropas mežsaimniecības projektu finansējuma apgūšanai.  Finansējums ir pieejams lauksaimniecības zemju apmežošanai, jaunaudžu kopšanai, sugu maiņai pieaugušās baltalkšnu audzēs un virknei citu pasākumu.  Aicinām visus Latvijas meža īpašniekus piedalīties Eiropas finansējuma apguvē Jūsu īpašumos!

Kooperatīvā sabiedrība "Mežsaimnieks" ir pilnu meža apsaimniekošanas ciklu nodrošinošs uzņēmums, kas pieder pašiem meža īpašniekiem.  Mēs organizējam visu, kas mūsu biedriem (īpašniekiem) varētu būt mežā nepieciešams. Sākot no meža apsekošanas, taksācijas, augsnes gatavošanas, stādu iegādes, stādīšanas, stādu aizsardzības, stādījumu atēnošanas, mežaudzes sastāva kopšanas, krājas kopšanas, cirsmu skiču gatavošanas, izaudzēto koku ražas novākšanas, pievešanas un transporta, apaļkoksnes un zaru pārdošanas.

 

 

 

 

 

 

Konsultācijas meža īpašniekiem

 

Kopīgi pārdodot biedru izaudzēto koksni mēs pircējiem esam kļuvuši par regulāriem piegādātājiem un saņemam labākas cenas.  Saliekot kopā biedru vajadzības pēc mežsaimnieciskajiem darbiem mēs esam kļuvuši par regulāru darbu pasūtītāju vairākiem darbu veicējiem. Tas savukārt uzlabo mežsaimniecisko darbu izpildes kavalitāti un plānošanu.  Konsultācijas un padomus, ja nav nepieciešams izbraukums līdz mežam, mūsu biedri saņem bez maksas. Arī par to, ka palaidīsiet garām kādus svarīgus jaunumus, Jums vairs nebūs jāuztraucas.  Mēs par tiem informēsim caur Jūsu e-pastiem. Ne visi meža īpašnieki ir labi mežkopji, ne visi ir labi tirgotāji.  Mūsu misija ir palīdzēt meža īpašumu apsaimniekošanā tiem, kam šāda palīdzība ir nepieciešama.  

 

Dalība kooperatīvā nekādi neierobežo Jūsu rīcības brīvību.  Arī kā kooperatīva biedrs Jūs varat paši pieņemt jebkuru lēmumu savā mežā, paši organizēt jebkuru darbu, algot pakalpojumu sniedzējus, paši strādāt ar zāģiem, kopt, retināt, veikt kailcirtes, paši pārdot savu koksni kam vien vēlaties. Bet dalība kooperatīvā dod Jums alternatīvu iespēju visus darbus veikt arī caur arī jums piederošu meža apsaimniekošanas uzņēmumu - kooperatīvo sabiedrību. Un pirms lēmuma pieņemšanas Jums vienmēr būs kam pajautāt padomu - telefona zvana vai e-pasta attālumā.

Ja vēlaties uzzināt ko vairāk par meža īpašnieku kooperāciju vai gribat pievienoties mūsu pulkam, ieskatieties sadaļā "Gribu kļūt par biedru" vai sazinieties ar mums rakstot uz info@mezsaimnieks.lv. vai zvanot uz 29196396.