Pilnu rakstu varat izlasīt šeit: Nacionālā bagātība – mežsa

Laikraksta “Auseklis” 2023. gada 28. novembra izdevumā pievērsušies meža kooperācijas nozīmei Latvijā, īpašu uzsvaru liekot uz kooperatīvu “Mežsaimnieks”. Šie raksti aplūko dažādus mežsaimniecības aspektus, tostarp kooperatīvu attīstību, mežsaimnieku izaicinājumus un iespējas, kā arī kooperatīvu ieguldījumu mežu ilgtspējīgā pārvaldīšanā.

“Mežsaimnieks” ir uzsvērts kā pionieris mežsaimnieku sadarbības organizāciju jomā Latvijā, kas dibināts 2011. gadā un šobrīd ir lielākais šāda veida kooperatīvs valstī un kļuvis par ievērojamu tirgus spēlētāju, kas nodrošina labākas koksnes cenas un konsultācijas saviem biedriem.

Grigorijs Rozentāls, kooperatīva dibinātājs, dalās sava pieredzē par kooperatīva veidošanu un tā nozīmi mežsaimniecībā. Viņš norāda uz mežsaimniecības izglītības svarīgumu, kā arī uz kooperatīva lomu mežu ilgtspējīgā apsaimniekošanā.

Par pašreizējiem kooperatīva darbību un sniegtajām iespējām meža īpašniekiem stāsta kooperatīva “Mežsaimnieks” valdes loceklis Andis Malējs.

Savukārt Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas ģenerāldirektors Rolands Feldmanis izklāstījis problēmas un izaicinājumi, ar kuriem saskaras kooperatīvi, tostarp par to, ka ir nepieciešamība pēc papildus atbalsta un investīcijām. Tiek apspriesta meža īpašnieku kooperatīvu attīstība Latvijā kopumā, kā arī valdības plāni attiecībā uz meža nozares attīstību nākamajos gados.

Pilnu rakstu varat izlasīt šeit: Nacionālā bagātība – mežsa